Pediatrai rekomenduoja vaiko kambaryje palaikyti pastovią 18 – 22 laipsnių temperatūrą.
💦Be abejo, labai svarbi vaiko kvėpavimo sistemai yra oro drėgmė: sveikam vaikui tinka ne mažesnė nei 50% drėgmė, sergantiems kvėpavimo infekcijomis – ne mažesnė nei 60%. Jeigu oras kambaryje yra per sausas – kenčia gleivinė, vaiką kankina užgulta nosis, o tai savo ruožtu kankina visą šeimą. 😭
🧐Apie drėgmės svarbą žino dauguma tėvų, todėl aktyviai perka įvairius drėkintuvus (arba sausintuvus). O štai kondicionierių dažniausiai vengia, nors temperatūrą kontroliuoti gali būtent jie. Todėl atsitinka taip, kad vaiko kambario klimato klausimas lieka neišspręstas.
📍Štai keletas svarbių patarimų planuojantiems kondicionieriaus įrengimą vaikų kambaryje:
1️⃣ Pasirinkti tinkamą vietą įrengimui – vidinis blokas turi būti toliau nuo lovos ir žaidimų zonos;
2️⃣Netaupyti ant vaiko sveikatos – rekomenduojame atkreipti dėmesį į filtrų kokybę ir ypatumus, savaiminio kondicionieriaus valymo funkciją;
3️⃣ Reguliariai atlikti įrangos servisinę patikrą. Išvalyti arba pakeisti esminius filtrus galima ir savarankiškai, kiek dažnai – priklauso nuo Jūsų pojūčių ir patalpos užterštumo. Jeigu norisi – galima tuo užsiimti nors ir kiekvieną savaitę.
🤗Prisiminkite, kad imuninė sistema formuojasi vaikystėje ir tai, kuo kvėpuoja vaikas – ženkliai paveikia visą jo gyvenimo kokybę. Temperatūra ir drėgmė žymiai veikia kiekvieno žmogaus savijautą, darbingumą, nuotaiką ir šiaip gyvenimo kokybę.
👩‍👩‍👧‍👦Taigi pasirūpinkite savo vaikų (ir savo pačių) komfortu – įsirenkite kokybišką kondicionavimo įrangą, garantuodami komfortišką atmosferą miegui, vystymuisi, mokymuisi ir… Laimei!