Nepriekaištingas kondicionieriaus darbas reikalauja kruopštaus valymo bent kelis kartus per metus – prieš sezoną ir jo pabaigoje.
Oro kondicionierius prašosi skubaus valymo, jei jis nustojo efektyviai vėsinti, yra nutekėjimų, girgždančių pašalinių garsų, padidėjusių energijos sąnaudų arba įjungus atsiranda nemalonus kvapas. 
Primename: reguliariai valant kondicionierių, tokių problemų neturėtų kilti.
Kaip valyti vidaus bloką
Oro kondicionieriaus dalis, kuri yra kambaryje susideda iš filtro, ventiliatoriaus, radiatoriaus ir drenažo sistemos. Ant vidinio bloko sienelių ir jo elementų viduje susikaupia daug nešvarumų ir dulkių.
Prieš valant visus šiuos nešvarumus, sienas ir grindis rekomenduoju uždengti apsaugine plėvele, bus daug. Jei ilgai nevalėte kondicionieriaus, geriau užsidėkite respiratorių ir akinius.
‼️ IŠJUNKITE KONDICIONIERIŲ!
1. Nuimkite dangtelį, išimkite tinklinius filtrus. Procesas yra gana paprastas, tačiau geriau perskaityti instrukcijas, kad netyčia nepažeistumėte konstrukcijos.
2. Nuplaukite tinklinius filtrus (išlenktos tinklelio plokštės). Juos reikia išvalyti dulkių siurbliu ir nuplauti šiltu vandeniu. Jei filtras labai nešvarus, galite jį mirkyti vandenyje, geriau su antibakterine priemone.
Po plovimo filtrą išdžiovinkite. Negalima to daryti karšto oro srove, todėl geriausia tiesiog palaukti, kol filtras savaime išdžius.
3. Išvalykite šilumokaitį nuo dulkių. Tai yra daugybė mažų kartu sujungtų plokštelių. Jį galima valyti galingu dulkių siurbliu arba šepečiu ilgais šereliais. Po to reikia nuvalyti drėgnu skudurėliu ir gerai išdžiovinti.
4. Išvalykite ventiliatorių. Dažniausiai ventiliatoriaus negalima nuimti, todėl ant jo reikia purkšti muiluotą tirpalą ir palaukti 15 minučių. Po to paimkite įprastą dantų šepetėlį ir kruopščiai nuvalykite peiliukus. Tada drėgna šluoste nuvalykite likusius nešvarumus ir palaukite, kol paviršiai išdžius.
5. Išplaukite drenažo sistemą. Dėl užsikimšusios drenažo sistemos atsiranda nutekėjimų. Drenažo vamzdis nedidelis: jo skersmuo tik apie 10 mm, todėl patiems jį išvalyti – iššūkis. Galima tai efektyviai padaryti garų generatoriumi: tiesiog prijunkite jį prie išleidimo angos, esančios šone po kondensato padėklu, ir išpūskite garų srovę.
Jei nėra garų generatoriaus, išleidimo vamzdį galite prapūsti dulkių siurbliu arba švirkštu į jį įpurkšti specialaus oro kondicionieriams valyti skirto skysčio, kuris yra dar ir antibakterinis.
Kai visos dalys išdžiūsta, jas reikia surinkti atvirkštine tvarka. Geriau vėlgi pasinaudoti instrukcija, taip saugiau.
🔥Šiltai.lt rūpinasi Jūsų namų klimatu iš visų pusių.